Nejvyšší soud se zastal internetového piráta

„Nejvyšší soud se zastal internetového piráta“ – link na Novinky.cz

Už jsem se radoval, opět předčasně. NS se piráta zastal nikoli proto, že by mu došlo, že nehmotné dílo není věc a tudíž jej nelze ukrást, ale kvůli „poklesu kvality“.

Ušlý zisk vypočítaný jednoduše jako počet kopií * prodejní cena je nesmysl; poptávka po hudbě a filmech jen těžko bude zcela neelastická, aby bylo možné provést tuto úvahu.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Zprávičky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Nejvyšší soud se zastal internetového piráta

  1. dabara napsal:

    U tohoto problému mi chybí jeden z pohledů na věc, který považuji za jeden z nejzásadnějších. Pokud by nebyla volně a zdarma dostupná rozmanitá díla , pak by se k nízkopříjmovým lidem vůbec nedostala. Samoživitelky a jejich děti, nezaměstnaní, zaměstnaní za min plat, někteří důchodci, atp. Sociální nůžky by se dál rozevíraly. A tito lidé škodu určitě neudělají, neboť by si nákup produktu nemohli dovolit, ale obzvlášť mezi dětmi, by se vyčleňovali a to považuji za hrůzné.
    Všem pirátům moc děkuji, protože má peněženka a hlavně zdravotní stav, který mi neumožňuje chození do kina, nákup knih , či hudby, bez jejich přičinění bych už nebyla v obraze, ale lůzr, který neví. Tak se mi pořád daří rozumět svým vnoučatům, ba naopak, protože mám víc času, tak pro ně vyhledávat informace. Volím piráty.

    • Dostupnost omezenou cenou považuji jen za důsledek podivného systému. Za klíčové považuji otevření otázku vlastnických a jiných práv; to, jak vznikají a k čemu je možné či vhodné vytvářet práva.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s